broken-car-vehicle-vintage

Ubezpieczenia OC AC – szkody

Już nie zataisz informacji o bezszkodowej jeździe

Ubezpieczenia OC AC zawsze budziły kontrowersje. To właśnie najczęściej na tym polu dochodzi do różnego rodzaju przekrętów. Zwłaszcza dotyczy to tych właścicieli samochodów, którzy na polisie ubezpieczeniowej chcieliby zarobić, a właściwie zaoszczędzić poprzez podanie nieprawdziwych danych, chcąc w ten sposób zaoszczędzić na składkach.

Kilku ubezpieczycieli w ilości 25 postanowiło ukrócić ten proceder i podpisało z UFG umowę o udostępnieniu narzędzia, które będzie weryfikowało szkody wynikające z OC i AC. Do tych 25 firm trafia aż 99,8% składki pochodzącej z polis ubezpieczeniowych OC.

Dzięki nowemu rozwiązaniu firmy ubezpieczeniowe będą mogły zaoszczędzić nawet miliony złotych. Program pilotażowy pokazał, że nawet 10% kierowców nie podaje prawdy przy podawaniu wysokości zniżek za bezszkodową jazdę.
Do pełnego uruchomienia powyższego narzędzia dojdzie po 14 dniach od podpisania umowy i udostępnieniu firmom odpowiednich kodów bezpieczeństwa. Całe przedsięwzięcie ma szansę wejść w życie z końcem marca 2011 roku. Nowe rozwiązanie ma przynieść również korzyści i dla samych kierowców, ale tych, którzy jeżdżą bezpieczniej i nie powodują kolizji. Natomiast ci kierowcy, którzy powodują dużą liczbę kolizji zapłacą wyższą składkę. Właściciele pojazdów mogą już w tej chwili otrzymać zaświadczenie z UFG o bezszkodowej jeździe.

Tak więc od teraz wszyscy ci kierowcy, którzy zaniżyli dane o ilości wypadków mogą zostać poproszeni o dopłatę składki. Zakład ubezpieczeń w ciągu dosłownie kilkudziesięciu sekund otrzyma od ośrodka informacji UFG odpowiedź w ilu wypadkach uczestniczyło dane auto, otrzyma informację o historii szkód, które mogą dotyczyć nawet 10 tysięcy pojazdów. Dzięki tym informacjom towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło weryfikować zniżki bądź zwyżki, które przysługują kierowcy.

Baza danych o polisach ubezpieczeniowych była tworzona przez 7 lat. Jej koszt wyniósł ponad 80 milionów złotych. Program pilotażowy trwał od lutego do listopada 2010 roku. Wzięło w nim udział 10 firm ubezpieczeniowych. Obecnie w bazie znajduje się 150,8 miliona rekordów, które zawierają dane o zawartych w ostatnich latach ubezpieczeniach komunikacyjnych OC i AC. Ponadto baza zawiera 5,1 miliona rekordów wniosków o wypłaty odszkodowań, oraz 4,6 miliona rekordów o wypłaconych odszkodowaniach.

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami w siedzibie firmy, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

Firma pomogła mi w trudnej sytuacji. Dzięki fachowej obsłudze odzyskałam koszty naprawy bez żadnych komplikacji. Polecam wszystkim ubezpieczenia za pośrednictwem GKE.

Katarzyna Sianecka

Zgłoś szkodę on-line