house-car-vintage-old

Ubezpieczenie pojazdu

Coraz więcej kierowców zawiera ubezpieczenia komunikacyjne przez Internet, który dzisiaj stał się jednym z podstawowych mediów. Wybierając opcję internetową zaoszczędzamy przede wszystkim swój czas i pieniądze, ponieważ ubezpieczenia w sieci są tańsze od tradycyjnych  zawieranych za pośrednictwem agenta ubezpieczeniowego. Jednak i w tym przypadku obowiązuje jedna zasada, zawsze trzeba sprawdzić oferty z kilku towarzystw ubezpieczeniowych, ponieważ mogą one różnić się między sobą ceną i zakresem ubezpieczenia.

Dzisiaj nie ma już chyba ubezpieczyciela, który nie posiadałby strony internetowej i nie udostępniał opcji zawarcia umowy ubezpieczeniowej przez Internet.

Kiedy mamy już wybranego ubezpieczyciela, to w dalszej kolejności należy poszukać jego strony internetowej. Umowę ubezpieczeniową można zawrzeć na dwa sposoby: za pośrednictwem strony internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego lub za pośrednictwem stron multiagencji ubezpieczeniowych, które posiadają oferty z kilku towarzystw. W ten sposób można w jednym miejscu porównać ceny i zakresy ubezpieczeń, co niewątpliwie pozwoli zaoszczędzić czas.

Następny krok to podanie swoich danych łącznie z informacjami o dotychczasowym stażu ubezpieczeniowym, wpisaniu danych pojazdu (bardzo ważne jest podanie marki i modelu pojazdu). Po wpisaniu tych wszystkich danych system zaproponuje sumę ubezpieczenia. Następnie kierowca musi wybrać wariant ubezpieczenia.

Ubezpieczyciele często przy polisach komunikacyjnych proponują zawarcie dodatkowego ubezpieczenia z atrakcyjną zniżką. Może to być na przykład ubezpieczenie mieszkania.

Za ubezpieczenie zawarte w sieci można zapłacić korzystając z karty płatniczej, przelewu internetowego, normalnym przelewem lub za pobraniem. Taką polisę można sobie od razu wydrukować. Dodatkowo pocztą powinien przyjść podpisany oryginał. Należy wiedzieć, że nie podpisana, a tylko wydrukowana umowa z Internetu nie musi być honorowana przez policję.

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami w siedzibie firmy, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

Firma pomogła mi w trudnej sytuacji. Dzięki fachowej obsłudze odzyskałam koszty naprawy bez żadnych komplikacji. Polecam wszystkim ubezpieczenia za pośrednictwem GKE.

Katarzyna Sianecka

Zgłoś szkodę on-line